Kurumsal Hayatta Mutluluk Mümkün mü?

Kim sevdiği işi yapmak, iş yerinde mutlu olmak istemez ki?  Sabahın erken saatlerinde çalan alarmlar, trafikte geçirilen onca saat, iş yerindeki stresli ve rekabetçi ortam nedeniyle oluşan kronik ağrılar, tutulmalar, öfke patlamaları, giderek artan tükenmişlik hissi ve monotonluk bu mutlu tablomuza pekte uymuyor.

Son yılların yeni trendi ‘’Corporate Wellness yani Kurumsal Mutluluk’’  kavramının günden güne önem kazanmasının nedeni çalışanların baskı altında oldukları, zorlandıkları değil kendilerini mutlu ve sağlıklı oldukları bir şirket kültürü yaratabilmek.  Bu nedenle şirketler çalışanlarına motivasyon sağlamak, çalışan sadakatini arttırmak gibi nedenlerden ofis dekorasyonlarını değiştirip onlara daha sıcak ve rahat bir ortam sağlamaya başladılar. Hatta bazıları bazı markalarla özel indirimler, spor salonu üyelikleri, özel sağlık muayeneleri, sosyal kulüpler gibi imkânlarda sunuyor.

İleri görüşlü şirketler bu hizmet sayesinde çalışanlarının fiziksel ve zihinsel sağlıkları için yatırım yapmakla kalmıyor aynı zamanda sağlıklı bir çalışma ortamı sağlayarak kendi iş gücüne de pozitif katkı sağlamış oluyor. Amerikan Masaj Terapi Derneği’nin yaptığı araştırmalara göre  sadece 15 dakikalık bir masaj bile kan dolaşımını düzenleyip, mutluluk hormonu sağladığı için 15 dakikalık bir kahve molasından daha etkili. (American Massage Therapy Association – www.amtamassage.org )

 

 

Bi’masaj olarak bizlerde Kurumsal Mutluluk çalışmalarımızla çalışanlarınızın daha sağlıklı ve mutlu hissetmelerine katkıda bulunuyoruz. ‘’Süresi kısa etkisi fazla’’ sloganıyla dört yıl önce kurulan ve alanında profesyonel kişilerle çalışanlarınızı zihinsel ve fiziksel olarak iyi hissetmelerine katkı sağlıyor. Kurumsal hizmetlerimiz içerisinde özel sandalye masajı ve 10 dakikalık ofis masajı ve ofis yogasının yanı sıra, nefes egzersizleri, stres ve kaygı yönetimi, mindfullness gibi zihinsel çalışmalarda yer alıyor.

Sizlerde ofisinizde mutlu ve sağlıklı bir çalışma ortamı yaratmak isterseniz info@bimasaj.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın